Telefon: +420 775 066 065 | Email: vasek.stejskal72@seznam.cz

Mezinárodní juniorská regata Bratislava (SK)

Prvními závody po testech SCM rychlostních kanoistů SK Žamberk o kterých jsme informovali v předešlém článku byla Mezinárodní juniorská regata v Bratislavě, která se konala v termínu 28. – 30. 5. 2021. SK Žamberk reprezentovali čtyři závodníci a závodnice.

Nejdůležitější byl tento víkend pro Karolínu Málkovou, která  o 14 dnů později bude v Račicích na domácí vodě bojovat o postup na MEJ v Poznani. Karolína se soustředí hlavně na deblové disciplíny a pro letošní rok sedla nově do lodě s L. Herzánovou z Černožic. Spolu na 500m trati obsadily krásné druhé místo a na 1000m dokonce vyhrály. Poslední den zavzpomínaly sestry Málkovy na společné chvíle na debl kajaku a dojely si pro stříbrné medaile.

Nikola i další dva závodníci SK Žamberk, Dvořák Brutus a Stejskal Jan, v ostatních disciplínách jezdili na hraně velkého malého finále, to je kolem 10. místa.

Všichni si zde poprvé vyzkoušeli jaké to je reprezentovat ČR. Když se oblékne dres může to  svazovat ruce, které jsou potřeba k pádlování.

Všem, ale děkujeme za vzornou reprezentaci města Žamberk i Sportovního Klubu.