Telefon: +420 775 066 065 | Email: vasek.stejskal72@seznam.cz

MČR Račice 20 – 22.7. 2018

Třetí červencový víkend se uskutečnilo v Národním ol.centru v Račicích Mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice. Tratě byli opět vypsány různě podle věku závodníků 200, 500 a 1000m. Naši benjamínci i žačky vybojovali celkem 8 medailí z toho 6 titulů Mistra ČR. Dospělí reprezentanti ČR Jakub Stejskal a Vojtěch Procházka měli od trenérů povolen start jen v nejdůležitějších závodech, kdy se oba hlavně připravovali na vrchol sezóny, kterým bylo MSJ + U23 kam odjížděli hned 24.7. Takto si dojel pouze J.Stejskal pro 6. a 7.místo na K1 1000m a 500m, čímž se nominoval jako první a druhý vysokoškolák na úplně poslední závod sezóny Akademické MS v půlce srpna.

Už zmiňovaní benjamínci si rovnoměrně rozdělili úspěchy, kdy dva tituly vybojovala Terezka Jedličková na MK1 1000m a 500m a Tom Faltus na K2 500m a MK1 500m. Další titul přidal Štěpán Exler na MK1 500m a doplnil to 3.místem na MK1 1000m. V nejstarší kat.benjamínků ještě vybojoval 3.místo Honza Stejskal na MK1 1000m, dále ještě stojí za zmínku 26.místo Kuby Larische pro kterého to byli první velké závody a kat. nejml.benjamínků C startovalo 80 závodníků.

Žačky sestry Málkovi zopakovali vítězství na čtyřkajaku 500m i druhé místo na K2 500m z červnového Českého Poháru. Na K1 byli v ostatních startech vždy ve F1.