Telefon: +420 775 066 065 | Email: vasek.stejskal72@seznam.cz

V. ČP mládeže ve vytrvalosti Kojetín 22.-23.9.

Posledním závodem Českého Poháru mládeže byly vytrvalostní závody v Kojetíně v nově zrekonstruovaném areálu rychlostních kanoistů na řece Moravě. Řeka v místě závodů neumožňuje start třeba 80 závodníků vedle sebe a proto se technická komise rozhodla pro netradiční systém závodů, kdy v sobotu proběhl intervalový start závodníků po 30“ a v neděli podle výsledků ze sobotního závodu, start ve vlnách po 9 závodnících, jak ho známe z velkých lyžařských závodů, všechno pouze v individuálním K1.

Za kanoisty SK Žamberk se závodů přes marodku účastnila pouze menší skupina benjamínků, ale ti se rozhodně neztratili a každý ve své kategorii dokázali, že patří ke špičce v ČR. Nejvíce, ale překvapila i sama sebe Bára Hartmanová, která, i když ještě o rok mladší vybojovala po oba dva dny třetí místo. Ve stejné kategorii, ale vládne po celý rok Terezka Jedličková, která to potvrdila jak v sobotu tak neděli prvním místem. V nejstarší kategorii benjamínků si pro třetí místo, jak v intervalovém startu, tak nedělním hromadném dojel Honza Stejskal. V mladší kategorii B závodil po delší nemoci Štěpán Exler, kdy v sobotu obsadil 9. a v neděli 7.místo.