Telefon: +420 775 066 065 | Email: vasek.stejskal72@seznam.cz

Akademické Mistrovství Světa ( Universiáda )

Akademické Mistrovství Světa ( Universiáda )  Szolnok – Maďarsko 10.8. – 12.8.2018

a po roce další velká medaile do Žamberka

Dva týdny po MS do 23let v rychlostní kanoistice proběhl další světový šampionát, a to výběr vysokoškoláků. Ze Žamberských sportovců se na tento podnik nominoval Jakub Stejskal a to v disciplínách K1 1000m a K4 500m + 1000m, který od 1.10. začíná studovat na Vysoké škole tělesné výchovy a sportu Palestra v Praze.

Po loňském Juniorském titulu Mistra Evropy Vojty Procházky na K4 1000m si tentokrát vyjel „velkou medaili“ Jakub Stejskal a to opět na naši oblíbené trati a disciplíně K4 1000m ve složení Seidl (USK) Sobíšek (DUP) Stejskal (USK) a Záruba (SOP) .

Vzhledem k množství startů a nešťastném časovém pořadu, který pořadatel změnil těsně před zahájením se přihodilo, že někteří i s Jakubem měli mezi starty třeba jen necelou hodinu a tak jsme si dali za cíl postoupit vždy z rozjížďky přímo do finále. To se naštěstí podařilo, jak nejdříve v individuální disciplíně na K1 1000m a pak na K4 1000m, kde vyhráli dokonce nejrychlejším časem ze všech jízd. Sobota dopoledne byla vyhrazena finálovým jízdám, opět nejdříve na K1, kde Jakub obsadil skvělé 6. místo a před polednem se postavili na start v hromadné posádce čtyřkajaků na 1km. Po skvělém startu si trochu dle naučené taktiky povolili, kdy se v polovině pohybovali kolem čtvrtého místa se ztrátou délky lodě. Dokázali ušetřené síly společně ve stejný okamžik zmobilizovat a 250m před cílem už jasně stahovali vedoucí loď Běloruska. Naši reprezentanti, ale dokázali opět přidat a do posledních 100m vjížděli už s jasným odstupem na třetí loď Polska a „kdyby“ byla trať o 10m delší porazili i vítěznou Běloruskou posádku. Na ,,kdyby´´ se nezávodí, ale i tak je stříbrná medaile a 2. místo na Akademickém Mistrovství světa opět po roce super výsledkem kajakářů SK Žamberk, z.s. Pro zajímavost je to první medaile ze seniorských šampionátů pro naše kajakáře v novodobé historii Žambereckých kanoistů a od roku 2015, kdy se daří vozit medaile z juniorských i světových šampionátů nás vždy předjela posádka Běloruska, kde opět seděli jak v naší posádce, tak Běloruské po dvou reprezentantech, kteří byli u všech úspěchů.

Po tomto velmi náročném dopoledni následoval krátký odpočinek přes oběd a v 15:30 h.už byla rozjížďka na K4 500m. Dojeli až na 3.místě. Přesto si zajistili přímý postup do nedělního finále, kde se jim sice nepodařilo zopakovat sobotní úspěch, ale přesto je 6. místo také úspěchem.

Celkově tedy 1 x 2.místo na K4 1000m a 2 x 6.místo na K1 1000m + K4 500m je super.

Za vzornou reprezentaci, jak na tomto šampionátu, tak na ostatních i s oddílovým parťákem V. Procházkou jim tímto gratulujeme a přejeme hodně sil do dalších tréninků v přípravě na sezónu 2019.