Telefon: +420 775 066 065 | Email: vasek.stejskal72@seznam.cz

Klub SK Žamberk je podporován Pardubickým krajem a městem Žamberk.

O nás

Kanoistika je tradiční olympijský sport a čeští závodníci v něm dosahují vynikajících výsledků od Josefa Holečka přes sezemického Martina Doktora na kánoi po dnešní medailisty na kajaku Josefa Dostála  s celým čtyřkajakem ( Dostál, Havel, Štěrba, Trefil) nebo mistra světa Martina Fuksu.

Žamberecký sportovní klub
trénují odchovanci klubu Václav Stejskal, Václav Jedlička a Libor Exler. Klub má v dnešní době 2 čestné členy, 40 přidružených členů a 58 řádných členů, z čeho cca 16 dětí ve věku od 10 do 20 let, kteří pravidelně trénují a závodí. Tréninky jsou min. dvakrát týdně a v sezóně skoro každý víkend jsou závody na různých místech republiky. Kromě tréninků a závodů jezdí děti několikrát v roce na soustředění. V zimním období se jezdí na běžky, do tělocvičny a do plaveckého bazénu. Talentovaní závodníci mají šanci se dostat do Sportovního centra mládeže (SCM), kde je postaráno o systematický rozvoj závodníků a dále do reprezentace ČR. V současné době je jedna závodnice v SCM a dva v reprezentačním družstvu seniorů.

Voda
Tréninky a závody se jezdí na klidné nebo mírně tekoucí vodě, nejčastěji na přehradních nádržích, ale i na velkých řekách (Labe, Vltava, Morava). Děti do 15 let mají na každý závod i trénink povinnou záchrannou vestu.

Tréninky
Trenéři jezdí ze Žamberka, nabírají děti na těchto místech

  • tréninky – parkoviště Billa (Divišova 1500, Žamberk)
  • závody – parkoviště Billa (Divišova 1500, Žamberk)

TABULKA TRÉNINKŮ

(soubor ke stažení Tabulka_treninku)